14 Aralık 1999
Salı
 Ana Sayfa


Hürriyetim’den merhaba

Nilüfer Öktem ERENTOK

Hürriyet Gazetesi, internette yeni bir konsept yarattı: HÜRRİYETİM. Hürriyet Gazetesi’nin 52 yıllık bilgi birikimi ve etik yayın anlayışını benimseyen Hürriyetim, Hürriyet Gazetesi’nin internet versiyonu değil. Hürriyetim, Türk internet kullanıcılarının, ‘‘güvenilir‘‘ haberin yanısıra, aradıkları her türlü bilgiye ulaşabilecekleri bir site.

Kısa zaman öncesine kadar kimsenin 'hayal' dahi edemediği şeylerin gerçekleştiği bir ortamdayız. Herşey inanılmaz bir hızla gelişiyor. Bugüne kadar hiçbir medyada böyle hızlı bir gelişme görülmedi. Dijital gelecek, dijital hızla ilerliyor.

Hürriyet Gazetesi, bu olağanüstü medyada internetteki elektronik yayını 'Hürriyet İnternet'in, dijital gelecekteki konumu için son derece stratejik ve önemli bir karar aldı. Ve yeni bir konseptle yeni bir marka yaratıldı; Hürriyetim!

Hürriyet İnternet Müdürü Nilüfer Öktem Erentok, Hürriyetim'in nasıl ortaya çıktığını şöyle anlatıyor; ‘‘Hürriyet internet sitesi 97 yılında yayına başladı. Türkiye'nin ilk internet sitelerinden birisi. Çok kısa zamanda çok önemli bir yol katetti. Şu anda günde 125 bin ziyaretçisi var. İnternetin sunduğu sonsuz olanaklar ve hızlı değişim, 'Hürriyetim' olarak değişme kararımızı kaçınılmaz kıldı. Okuyucu profilimiz bizi daha genç, daha interaktif ve okuyucuya özel bir ürün hazırlamaya yöneltti. Ana ürünümüz olan Hürriyet Gazetesi'nin haberlerini internet teknolojisini kullanarak tabii ki sizlere sunuyoruz. Ancak Hürriyetim, sadece Hürriyet Gazetesi’nin internet versiyonu değil. Hürriyetim, Türk internet kullanıcılarının, internette aradıkları her türlü içeriği bulacakları bir site. Hürriyet Gazetesinin 52 yıldır savunduğu etik yayın ilkelerini arkasına alan Hürriyetim, haber ve bilgi birikimine veri tabanlı uygulamalarla zenginlik katıyor.‘‘

Okuyucu anlayışının değiştiğine dikkat çeken Erentok şöyle devam ediyor; ‘‘Onlar artık bizim 'müşterilerimiz'. Hürriyetim aboneliği sayesinde müşterilerimizin kim olduğunu biliyoruz ve profillerini sürekli takip ederek değerlendiriyoruz. Veriler bize, müşterilerimizin isteklerinin hızla değiştiğini gösteriyor. Müşterilerimiz, bizden eskisi gibi sadece haber almayı istemiyor. Çok daha fazla beklentileri var. İnternette bulmak istedikleri herşeye Hürriyetim ile erişmelerini sağlayarak onları mutlu etmek ana hedefimiz.‘‘

Hürriyet Gazetesi'nin ilkesi olan kaliteli haber yayıncılığı ve kaliteli reklam yayıncılığı, Hürriyetim'in de misyonu. Bir başka misyon ise, Hürriyet Gazetesi'nin yayınını her türlü elektronik ortamdan yapabilmek ve mümkün olduğu kadar değişik kitlelere ulaşmak. Erentok, ‘‘Müşterilerimiz bize ulaşamasa da, biz onlara ulaşacak yolu bulmalıyız‘‘ diyor.

Ziyaretçi ve sayfa sayısı rakamlarının her geçen gün hızla artması doğrultusunda Hürriyetim'de 7 Aralıktan itibaren tasarım değişikliğine gidildi ve yeni bölümler yayına girdi. Erentok yeni uygulamalar olacağını söylüyor; ‘‘Çok yakında size 'özel' Hürriyetim sunacağız. İlgilendiğiniz konudaki haberleri hatta seri ilanları seçerek, içeriği siz oluşturacaksınız. Hürriyetim size ait olacak. Ondan asla vazgeçmeyeceksiniz.‘‘

HÜRRİYETİM’DE NELER VAR?

AGORA Agora ile dinamik ve farklı bir fikir okuyucusunu hedefledik. Serdar Turgut'un katkılarıyla hazırlanan bu site haftanın 5 günü yayınlanacak. Agora'nın içeriğini sizler hazırlıyorsunuz. Serdar Turgut dergiyi Türkiye'nin en dinamik, en doyurucu, en beyin gıdıklayıcı fikir agorası olarak görüyor. Agora'da günlük Türk basınından ve dünya basınından özetleri farklı bir yorumla izleyeceksiniz.

GENÇ HÜRRİYETİM Hürriyetim'den sadece gençlere özel bir site. Bu site bizim için çok değerli. Gençlerle bu sayfalarda iletişim kurarak onlara Hürriyet kimliğini aşılamak istiyoruz. Gençlik sayfalarında ilk öğretimden üniversite öğrencilerine kadar geniş bir kitleye sesleniyoruz. Gençler, Genç Haber sayfalarında sadece sizleri ilgilendiren haberleri bulacaksınız. Her gün ‘quiz’lerle bilgilerinizi pekiştireceksiniz. Bu sayfalarda arkadaşlarınızla haberleşeceksiniz. Danışman psikoloğa sorunlarınızı aktaracaksınız. Bir başka çok önemli hizmetimiz ise üniversiteye hazırlanan öğrencilere yönelik. Üniversite Rehberi'nde 70 üniversite ve bölümleri hakkında bilgilere ulaşabilir, meslekler rehberinde ise seçmek istediğiniz meslekler hakkında öğrenmek istediklerinizi bulabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra eğlence, müzik ve hobiler de bu sayfalarda.

ŞEHİRDE NE VAR Önemli ve acil telefon numaraları, restoranlar, hastahaneler, çiçekçiler, alışveriş merkezleri. Şehrinizde aradığınız telefon numaraları. Gittikçe zenginleşecek olan bu sayfalarda başvurmak istediğiniz bilgilere anında ulaşacaksınız.

PİYASANET 3 dakikalık bir farkla Online İMKB verilerine Piyasanet sitesinden erişebilirsiniz. Ayrıca sanal portföy yaratarak sadece ilgilendiğiniz hisse senetlerini gün boyu online takip edebilirsiniz. Reuters'in özel haber bülteni ile günlük ekonomi haberlerine ulaşabilirsiniz.

İNSAN KAYNAKLARI Yayına girdiğimiz ilk günden beri insan kaynakları sitemiz alanında rakipsiz. 50 bine yakın cv'den oluşan cv bankası ve yüzlerce ilandan oluşan insan kaynakları ilanları veritabanı ile hergün iş ve eleman arayanların ortak adresi. Çok yakında İnsan Kaynakları Gazetesi ile birlikte Hürriyetim'de yeni projeler geliştirmeye başlıyoruz.

SERİ İLANLAR İstanbul, Ankara, Ege ve Akdeniz gazetelerinde yayınlanan seri ilanlarının tümü Hürriyetim'de. Artık sadece eleman, emlak ve oto ilanlarına değil tüm sektörlere ve Türkiye seri ilanlarına kolayca erişebileceksiniz. Yine Hürriyet Gazetesi'nin seri ilanlardaki üstünlüğünü interaktif bir ortamda devam ettiriyoruz.

EĞLENCE HÜRRİYETİM Gösteri dünyasında ne var ne yok, sinemalarda hangi filmler oynuyor, tiyatrolar, konserler, opera, bale, sergiler ve konferanslar... Günlük televizyon programları ve bulmaca artık Eğlence Hürriyetim sayfalarında.

EGE VE AKDENİZ BÖLGE EKLERİ Hürriyet İstanbul'dan sonra sizlerden gelen yoğun istekler doğrultusunda Hürriyet Ege ve Akdeniz ekleri de internette. Hürriyet Gazetesi'nin bölgesel habercilik başarısını interaktif servislerle daha da geliştireceğiz. İnternet yayıncılığında başarının yerelleşmede olduğunun bilincindeyiz.

GEZİ HÜRRİYETİM Turizm haberleri, seyahat acentalarının Hürriyet Gazetesi turizm sayfalarında yayınlanan tur ilanları, turizm ile ilgili başvuru bilgileri artık Gezi Hürriyetim'de.

MESAJ HATTI VE FORUMLAR Bu bölümde söz size ait. Değişik konularda tartışma ortamlarında birbirinizle buluşacaksınız.

ARŞİV Arşiv sayfalarımızda kelimeye göre haber aramanın yanısıra web üzerindeki arama motorlarından nasıl bilgi arayacağınızı da öğreneceksiniz. Ayrıca önemli internet adreslerinin listesine de erişebileceksiniz..

HÜRRİYETİM ABONELİĞİ Hürriyetim'e abone olun. Böylece sizi daha yakından tanıyalım. Ayrıca Hürriyetim'in sunduğu yeni hizmetlerden ücretsiz yararlanın. Size ait bu bilgilerbizim için çok çok değerli.

HAFTALIK HABER BÜLTENLERİ Hürriyetim abonelerine özel. Her hafta, haftanın haber özetlerini e-mail adreslerinize yolluyoruz. Bu bültenlerle geçmiş haftayı değerlendirip arşiv olarak saklayabilirsiniz.

SON DAKİKA BAR Hürriyetim abonelerine ve MS Explorer 5.0 kullanıcılarına özel. Son dakika haberlerini, İMKB'yi ve döviz piyasalarını Son Dakika Bar'dan izleyin.

REKLAM MEDIA KIT Bu sayfada Hürriyetim reklam tarifesi yanında, Hürriyetim ve internet hakkında istatistiki bilgilere de erişebileceksiniz.

Copyright 1999   Hürriyet